FESTIVAL moto cu caracter SOFT ENDURO / 15 - 17 iunie 2012

Zvonuri dom'le

Moderatori: Andy, manach, B43XTM

Re: FESTIVAL moto cu caracter SOFT ENDURO / 15 - 17 iunie 2012

Mesajde axterix_30 » Lun 14 Mai, 2012 10:25 pm

Alin Gabor scrie:Doar pentru fitzosi care apoi regreta ce au facut, dar nu pot recunoaste public :nana

ma tu ai gura poleita cu aur, dau o bere la festival ca is inscris si eu, un om,un cort si.......... un TRANSALP frumos da sase jumate :rockon :ceaun :party :hainoroc: :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer :beer
axterix_30
Iti pot arata si tie ...

Specimen: XL650
Vorba de duh: Varadero Rulz
Kilometraj: 0

Mesajde axterix_30 » Lun 14 Mai, 2012 10:29 pm

alingrapa scrie:app de unde alimentam in zona aia? sa putem sa facem toate traseele fara probleme? si dinspre bucuresti pe ce traseu se merge?

din Sebes mai este putin pana la destinatie deci ar trebui sa ajunga,si iei si o plosca de 5l la tine si esti mai linistit :tropicana :ride
axterix_30
Iti pot arata si tie ...

Mesajde freeenduro » Mar 15 Mai, 2012 7:38 am

Prezent eu si inca 4-5 persoane mocicliste :ceaun
freeenduro
Iti pot arata si tie ...

Vorba de duh: Cine rade la urma...treaba lui
Kilometraj: 69

Mesajde freeenduro » Mar 15 Mai, 2012 7:44 am

axterix_30 scrie:
alingrapa scrie:app de unde alimentam in zona aia? sa putem sa facem toate traseele fara probleme? si dinspre bucuresti pe ce traseu se merge?

din Sebes mai este putin pana la destinatie deci ar trebui sa ajunga,si iei si o plosca de 5l la tine si esti mai linistit :tropicana :ride

Din Bucuresti eu recomand sa veniti prin Valea Oltului - Voineasa - Obarsia Lotrului - apoi dreapta spre locatie
freeenduro
Iti pot arata si tie ...

Mesajde alingrapa » Mar 15 Mai, 2012 7:45 pm

freeenduro scrie:
axterix_30 scrie:

Din Bucuresti eu recomand sa veniti prin Valea Oltului - Voineasa - Obarsia Lotrului - apoi dreapta spre locatie

nu e mai frumos daca venim pe transalpina in comparatie cu valea oltului?
si ne lasa astia de la benzinarie cu benzina in bidoane de plastic de 5 litri?
Imagine
alingrapa
Cred ca stiu ...

Specimen: XL600

Mesajde Alin Gabor » Mar 15 Mai, 2012 8:56 pm

Se poate alimenta si in Sebes, dar cine vine din partea aia e bine de stiut ca ultima benzinarie este in Sugag ... adica mai sus spre munte si se mai castiga citiva km buni ... deci se poate realimenta cit mai intra ca sa faci rezervorul ,,ochi'' :Dejtu:
Alin Gabor
Iti pot arata si tie ...

Mesajde Alin Gabor » Mar 15 Mai, 2012 8:58 pm

freeenduro scrie:

Absolut de acord ! Este cea mai corecta decizie !
Alin Gabor
Iti pot arata si tie ...

Mesajde Andry » Mar 15 Mai, 2012 9:36 pm

Aline, dozatoare de bere iE pe acolo ? :nana
Andry
Iti pot arata si tie ...

Vorba de duh: Vând fân!
Kilometraj: 4300

Mesajde freeenduro » Mar 15 Mai, 2012 9:47 pm

Andry scrie:Aline, dozatoare de bere iE pe acolo ? :nana

Daca vi ma ocup eu sa te alimentez cu bere :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :givemebeer
freeenduro
Iti pot arata si tie ...

Mesajde ACHIMOTO » Mar 15 Mai, 2012 9:54 pm

freeenduro scrie:Din Bucuresti eu recomand sa veniti prin Valea Oltului - Voineasa - Obarsia Lotrului - apoi dreapta spre locatie

Daca veniti de la Obarsia Lotrului , pe varianta de drum enduro pana la locatie , nu veti mai avea benzinarie , si ultima o veti avea pe Vale Oltului , deci atentie mare cum va gestionati benzina , deoarece trebuie o autonomie de 250 - 260 km in ambele zile , asta daca nu ne lungim cumva .......
Daca veti avea nevoie de benzina , va rugam sa ne anuntati sa stim cata benzina sa aducem in canistre !!!

Daca veniti pe drumul Normal - Obarsie - Sebes , atunci ori alimentati ultima data cu plinul in Sugag ( unde benzina e putin mai scumpa ) sau inainte sa faceti stanga spre locatie in Sasciori , sau din Sasciori mai mergeti pana in Sebesel sau Petresti inca 1 - 5 km , si faceti plinul acolo , dupa care urcati la locatie !!!

Vor fi si dozatoare de bere la rece , tuica traditionala la shot , vin de Loman , si alte tarii si licori magice :rockon .

-- Se va servii si mancare , LA PRETURI SUPER ACCESIBILE ( chiar nu merita sa cari haleala dupa tine ) , bulz si inturnat traditionale locului , carnat - cas - banza de Loman , legume din gradina proprie , mititei , ooo , virsli de Loman , Fripturi de porc , ciorbe , etc ..... ci majoritate facuta acolo la CIAUN :ceaun
+ delicatese : clatite , placinte cu dulceata si branza , etc .

----- La noi pe site , apar acum si pozitionare camerelor in cabane , pentru cine doreste sa isi faca rezervare :
http://achimoto.ro/carpathiansmotoadventure/preturi.html

VA ASTEPTAM CU DRAG :wheelie
.
PIESE MOTO - ACCESORII - CONSUMABILE
_______Probabil cele mai bune preturi din Romania !!!_______
http://www.ACHIMOTO.ro sau pe mail : achimoto_ro@yahoo.com ,
__Incercam sa raspundem in maxim 24 ore ___Mobil : 0040.728290701 _

.
ACHIMOTO
Iti pot arata si tie ...

Specimen: XRV750
Vorba de duh: RESPECT
Kilometraj: 380

Mesajde axterix_30 » Mar 15 Mai, 2012 10:38 pm

[quote="ACHIMOTO"][quote="freeenduro"]
atentie mare cum va gestionati benzina , deoarece trebuie o autonomie de 250 - 260 km in ambele zile , asta daca nu ne lungim cumva .......
Daca veti avea nevoie de benzina , va rugam sa ne anuntati sa stim cata benzina sa aducem in canistre !!!

deci daca fac un calcul cu 300 km pt ambele zile este ok, asta fara sa socot drumul tur retur ??
axterix_30
Iti pot arata si tie ...

Mesajde axterix_30 » Mar 15 Mai, 2012 10:42 pm

freeenduro scrie:

Daca vi ma ocup eu sa te alimentez cu bere :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :drink :givemebeer

off topic rog un moderator sa schimbe culoare lichidului din paharul emoticonului zici ca este cola :givemebeer :hainoroc:
axterix_30
Iti pot arata si tie ...

Mesajde freeenduro » Mie 16 Mai, 2012 9:11 pm

Salutare domn' organizator. intrebare de 10 puncte si o bere - 4 persoane suntem sigure 100% si a cincea pot sa zic ca vine dar e mai aiurea cu programul etc.
Intrebarea- Faci tu rezervarea automat sau e nevoie de plata unui avans? Noi vineri dupamasa - sau pe seara daca o luam pe la Petrimanu, Galbenu etc
Mentionez ca venim cu motoarele enduro,cross aviz amatorilor care mai doresc ceva de genu sa ne vedem cu bine la festivalu' piz.ii. :beer
freeenduro
Iti pot arata si tie ...

Mesajde ACHIMOTO » Mie 16 Mai, 2012 9:58 pm

freeenduro scrie:Salutare domn' organizator. intrebare de 10 puncte si o bere - 4 persoane suntem sigure 100% si a cincea pot sa zic ca vine dar e mai aiurea cu programul etc.
Intrebarea- Faci tu rezervarea automat sau e nevoie de plata unui avans? Noi vineri dupamasa - sau pe seara daca o luam pe la Petrimanu, Galbenu etc
Mentionez ca venim cu motoarele enduro,cross aviz amatorilor care mai doresc ceva de genu sa ne vedem cu bine la festivalu' piz.ii. :beer

Flavius , la intrebarea de sus eu dau berea clar , faci tu ce vrei cu punctele :nana

Intrebarea mea pt tine , de o tuica fiarta , unde vreti sa va cazati ??? la cort sau la cabana ???

PS
Si apropo avem si pentru voi un ghid tot cu cross sa va duca pe cele mai abrupte pante si in cele mai adanci noroaie :rockon
.
PIESE MOTO - ACCESORII - CONSUMABILE
_______Probabil cele mai bune preturi din Romania !!!_______
http://www.ACHIMOTO.ro sau pe mail : achimoto_ro@yahoo.com ,
__Incercam sa raspundem in maxim 24 ore ___Mobil : 0040.728290701 _

.
ACHIMOTO
Iti pot arata si tie ...

Specimen: XRV750
Vorba de duh: RESPECT
Kilometraj: 380

Mesajde freeenduro » Joi 17 Mai, 2012 8:55 am

ACHIMOTO scrie:
freeenduro scrie:Salutare domn' organizator. intrebare de 10 puncte si o bere - 4 persoane suntem sigure 100% si a cincea pot sa zic ca vine dar e mai aiurea cu programul etc.

Flavius , la intrebarea de sus eu dau berea clar , faci tu ce vrei cu punctele :nana

Intrebarea mea pt tine , de o tuica fiarta , unde vreti sa va cazati ??? la cort sau la cabana ???

PS
Si apropo avem si pentru voi un ghid tot cu cross sa va duca pe cele mai abrupte pante si in cele mai adanci noroaie :rockon

La cabana dorim sa fie cazarea...iar Tzuica tine-o ca sa poti stinge palinca ce o vei primi de la mine :beer

V-om fi asa: Flavius, Tzuica alias Florin, Marian, Adi si poate Razvan...poate si mai multi dar te voi anunta numai cand sunt sigur de ceva. Pana atunci bazeaza-te pe 4 locuri de cazare sigure.
freeenduro
Iti pot arata si tie ...

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Evenimente, anunţuri, excursii