Piese OEM Transalp

Aici se discută despre orice treabă care nu se încadrează în altă categorie

Moderatori: Andy, manach, B43XTM

Piese OEM Transalp

Mesajde iulian » Joi 24 Apr, 2008 1:34 am

transalpisti , nu v-ati saturat de adaosul de 25-30% practicat de toate reprezentantele honda din romania ? Eu propun sa ne bagam mai multi cand facem o comanda de piese OEM sa ne ajunga mai putin transportul (40€) . ce ziceti ?

http://www.oemmotorparts.com/oem3.asp?M ... 20TRANSALP
iulian
Iti pot arata si tie ...

Specimen: XL650
Vorba de duh: Deci, cum ziceam ?
Kilometraj: 40000

Re: Piese OEM Transalp

Mesajde svr » Vin 25 Apr, 2008 7:49 am

Macar pentru consumabile (placute, lant, pinioane, filtre) ar fi o idee buna. Nu stiu insa, daca e coletul prea mare, daca nu iti pune vama pe ele la posta cand le primesti. Eu caut placute de frana fata originale Nissin si nu am gasit decat la Motor Team dar nu au pe stoc si de aproape o luna nu au adus. Ei comanda marfa la doua saptamani si au uitat la comanda trecuta sa puna si placutele fata.
svr
Cred ca stiu ...

Kilometraj: 0

Mesajde mandeamarcu » Vin 25 Apr, 2008 10:16 pm

iulian scrie:transalpisti , nu v-ati saturat de adaosul de 25-30% practicat de toate reprezentantele honda din romania ? Eu propun sa ne bagam mai multi cand facem o comanda de piese OEM sa ne ajunga mai putin transportul (40€) . ce ziceti ?

korect, cine se ocupa de centralizarea comezilor, colectare gogoloi si distributie
Feriti-va de oamenii lipsiti de pasiuni sau de vicii, contactul cu ei e molipsitor, poate sa duca la pierderea pasiunilor sau viciilor voastre
mandeamarcu
Iti pot arata si tie ...

Specimen: XL600
Vorba de duh: tk cinel system

Mesajde saf » Sâm 26 Apr, 2008 10:20 am

M-as baga si eu cu kit de lant si placute de frana (toate)
saf
Cred ca stiu ...

Mesajde Valentin25de » Vin 02 Mai, 2008 2:35 am

iulian scrie:transalpisti , nu v-ati saturat de adaosul de 25-30% practicat de toate reprezentantele honda din romania ? Eu propun sa ne bagam mai multi cand facem o comanda de piese OEM sa ne ajunga mai putin transportul (40€) . ce ziceti ?

Daca reusiti voi sa faceti o centralizare si o distributie eficienta, eu ma ofer sa va fac achizitie si expeditie, moaca, fara comision pt. transalpisti...
Greselile gramaticale si de ortografie din text sint facute intentionat, asa ca cine le descopera poate sa le pastreze, sa le vinda sau sa le liciteze pe EBAY!
Valentin25de
Merg pe o roata

Vorba de duh: !
Kilometraj: 49000

Mesajde Andy » Lun 02 Iun, 2008 11:29 am

Am facut rost de niste preturi si OEM PART NUMBER la cateva piese/componente/consumabile de la Honda Romania. Am pus pdf-u' la "files" de unde poate fi descarcat de AICI.

PS: documentul e destul de mare si dureaza ceva pana se incarca... deci recomand "click dreapta" pe link -> "Save link as..." :wink:
Andy
Moderator

Vorba de duh: unde sa nu stau acasa?

Mesajde Chrisss » Sâm 27 Feb, 2010 12:35 am

Dupa 3 vizite la Honda Timisoara m-am saturat sa tot astept pana mi se lungeste dupa ceva, sau sa vin nu stiu cand, sa vin eu cu codul nu stiu care...+pretul :shock:

Asa ca am facut comanda la firma presentata in primul post ~ 250E totul...nu am ce sa le reprosez serviciul oferit a fost fara cusur am primit mail a doau zi cand imi trimit piesele...au zis 20 Feb...dar in 17 Feb deja au fost expediate...au facut 2 zile pana in Romania si 5 zile IN Romania( primesti tracker il poti urmari pe net oricand sti unde iti este pachetul)...dar au venit la usa de la plasarea comenzii pana au fost la usa 12 zile.

Mia fost putin teama ca nu vor ajunge toate...asa ca am platit in avans pentru 2 amici care au dorit ceva si ei ceva nu am vrut sa imi asum vreun risc ...daca imi dau bani si nu vin piesele

Plata am facuto prin Paypal.
Transportul a fost 47E

Daca sunt doritori din acelas oras sau la o distanta relativ mica care se pot intalni sa puna la cale o comanda mai serioasa si sa imparta intre ei transportul nu pot de cat sa ii recomand pe cei de la Oem Parts.

Pe viitor in cazul unei comenzi am sa deschid un topic la "Talcioc" pentru doritorii din zona Timisoara - Arad ...la 5 persoane 10E transportul mi se pare mai mult decat rezonabil...mai multi mai bine.
Chrisss
Iti pot arata si tie ...

Vorba de duh: un fleac...m-au ciuruit..
Kilometraj: 50000

Mesajde Unchiu' » Mie 03 Mar, 2010 12:30 am

Nu stiu daca sunt chiar "ON"...dar am sa va pun o adresa de unde va mai puteti achizitiona ...diverse "chestii" pentru transalp...merita sa dati macar un ochi.(Parerea mea :roll: )

http://dillypoint.ro/xl%20600%20v%201991-1993.htm

Puteti gasi si alte lucruri pe care inca nu le-a postat omu' :!:
Drumurile incep acolo unde se termina asfaltul...
Incepator in fiecare zi din saptamina/luna/an
Motocilist de forum (pe forum am accelerat prima motocileta si tot pe un forum mi-am luat A-ul)
Unchiu'
Iti pot arata si tie ...

Vorba de duh: mmmm...e pe stanga

Mesajde iulian » Lun 22 Mar, 2010 5:25 am

si de aici luati piese OEM la pretu pietei (asta nu inseamna ca e cel mai ieftin) fara adaos nesimtit
http://www.wemoto.com/
iulian
Iti pot arata si tie ...

Vorba de duh: Deci, cum ziceam ?
Kilometraj: 40000

Mesajde Andy » Vin 20 Aug, 2010 3:26 pm

Preturi bune am gasit si AICI.
Andy
Moderator

Mesajde Mama_Zmeilor » Joi 02 Dec, 2010 7:15 pm

Andy scrie:Preturi bune am gasit si AICI.

Salut Andy,

Tocmai am descoprit site-ul de care zici tu, si cu o netarmurita surpriza am constatat niste oferte incredibil de bune. :Surprins:
De exemplu: lower sit la 45 de lire (plus TVA), ecran touring la 35 de lire (plus TVA).
Mi se par neverosimil de mici.

Le-am trimis un email in legatura cu transportul/livrarea, sper sa primesc un raspuns de la ei sa ma dumiresc.
BTW, tu ai comandat ceva de la ei?

Merci
Florin
Mama_Zmeilor
Merg pe o roata

Kilometraj: 20000

Mesajde Andy » Joi 02 Dec, 2010 7:31 pm

Mama_Zmeilor scrie:

...
Le-am trimis un email in legatura cu transportul/livrarea, sper sa primesc un raspuns de la ei sa ma dumiresc.

Merci
Florin

Sal'tare ! N-am comandat nimic de la ei pana acum. Sa ne ti la curent cu comanda si detalii (metoda de plata, tipm de expeditie, seriozitatea oamenilor, etc.)... in cazul in care iei ceva de la ei
Andy
Moderator

Mesajde Mama_Zmeilor » Joi 02 Dec, 2010 8:08 pm

Fuck!
In primul rand, au raspuns incredibil de repede (aproape pe loc), deci o bulina mare alba pt ei.

Dar din pacate cred ca cu atat raman: amabilitatea lor. Ca daca platesc pe transpot mai mult decat pe piese, thanks but no thanks!
Citez din raspunsul lor: "UPS delivery to Romania will be £112.67" :maska

Nu stiu cum o fi calculat domnu' de acolo, dar mi se pare cam peste puterea mea de imaginatie. Cred ca o pus transportul separat la fiecare piesa. Daca e asa, atunci transportul ar trebui sa fie cam la jumate din ce mi-o zis. :HMM:

Eventual daca ar fi mai multi doritori sa se imparta costurile de transport, ar fi o solutie.
Deci, daca sunt doritori, putem incerca. Ar fi toata iarna la dispozitie...

Florin
Mama_Zmeilor
Merg pe o roata

Kilometraj: 20000

Mesajde Chrisss » Joi 02 Dec, 2010 8:32 pm

Mama_Zmeilor scrie:

Salut Andy,

Tocmai am descoprit site-ul de care zici tu, si cu o netarmurita surpriza am constatat niste oferte incredibil de bune. :Surprins:
De exemplu: lower sit la 45 de lire (plus TVA), ecran touring la 35 de lire (plus TVA).
Mi se par neverosimil de mici.

Merci
Florin

Aham asa de bune ... incat devin suspecte ... ca sa te lamuresti ... stiam ca am vazut undeva subiectul asta :)

"QUOTE (ivanp @ Sep 1 2010, 09:36 PM) *
Sunt curios cat e transportul pentru sa din uk in ro ...
Numai bine,
Paul

Nah ... mi-am satisfacut si curiozitatea asta ...
Mai jos raspunsul lor legat de transport uk-romania: 86lire ... 'ai de ma'sa!

Stima,
paul

=================================================
From: "Mark" <sales@davidsilverspares.co.uk>
To: <paul@www.com>
Date: 06.09.2010 18:10
Subject: Re: delivery price for a transalp low seat from UK to Romania
--------------------------------------------------------------------------------
Dear Sir,
The XL650V2 low seat is &pound;45.00 in stock, UPS delivery is &pound;86.00, the total including VAT is &pound;153.93.
Please go to http://WWW.DAVIDSILVERSPARES.CO.UK/QUOTE and use estimate number 144276 if you wish to order this part.
Regards
Mark
----- Original Message -----
From: paul@www.com
To: sales@davidsilverspares.co.uk
Sent: Monday, September 06, 2010 1:37 PM
Subject: delivery price for a transalp low seat from UK to Romania

"
Chrisss
Iti pot arata si tie ...

Vorba de duh: un fleac...m-au ciuruit..
Kilometraj: 50000

Mesajde adris » Dum 02 Ian, 2011 8:45 pm

Io am tot luat una-alta de prin uk, si intr-adevar, cu ups preturile livrarilor sunt imense, insa ajung in 3-4 zile.
Cine are rabdare macar 7-10 zile, poate apela la RoyalMail, care sunt rezonabili (colet de 8kg = 22lire).
Cine are rabdare si mai multa, poate apela la prietenul din UK, care poate face livrarea la cursele regulate care "fac" Anglia.
adris
Iti pot arata si tie ...

Localitate: unde Fanel Babanu' l-a babardit pe bunicu' lu' Tarkan pe 10 ian.1475
Vorba de duh: Doamne-ajuta

Următorul

Înapoi la Discuţii generale