ITT in Romania

Zvonuri dom'le

Moderatori: Andy, manach, B43XTM

ITT in Romania

Mesajde mmario » Lun 09 Ian, 2017 11:24 am

Hello friends,
I have for some time now questions from fellow Transalpers from Transalp Club Holland, Germany and Hungary regarding their interest in attending a future ITT in Romania.
I opened this topic to receive your thoughts about this (please keep it in English).
You have bellow a quoted message from Jan van den berg from Transalp Club Holland.
Please reply on this topic with your opinion about a future ITT in Romania.

Simple question: have you ever considered organising an itt in your beautiful Romania?
I think a large group will be interested in visiting your country, including a few nice tours in the carpathian mountains (including offcourse the transfagarasan)
This year we will be in poland, maybe next year in Romania?
Germany, hungary and holland offcourse will help you if necessary
I like to hear from you
Pm: normaly the itt is in the beginning of the year but if you think about it, the end of august / the beginning of september is dicussable; that is offcourse because of the snow in the higher areas

(părerea mea)
mmario
Iti pot arata si tie ...

Specimen: XL600
Vorba de duh: Dă-i oţet !
Kilometraj: 30000

Re: ITT in Romania

Mesajde B43XTM » Lun 16 Ian, 2017 5:59 pm

As we all know, we already had a "failed attempt" at organizing it some years ago. We kept talking about it until the year passed.
How about a good and serious chat over a few beers before even saying "we're in" ?

We know some good locations around Transalpina / Transfagarasan (obarsia sounds good), but we need someone to assume leadership (you know we're all leaders at drinking/singing) :beer
B43XTM
Iti pot arata si tie ...

Vorba de duh: Am tot: WD40 si Ducktape
Kilometraj: 0

Mesajde fairplaybiker » Mie 18 Ian, 2017 11:23 pm

Scriu in romana ca scriu de pe tel si imi este mai greu un pic cu scrisu in engleza ......daca se vrea pt anul viitor itt in romania pot sa fiu baza la asa ceva ,o sa am timp sa org si am si trasee gata pregatite ,zona cea mai buna de ITT dupa parerea mea este in munti sureanu la poarta raiului ,acolo sunt multe pensiuni si hoteluri si este loc suficient de cort si motoare este aproape de transalpina ,strategica si transfagarasan si alte trasee mai hard in zona si nici nu deranjam acolo pe prea multa lume .....daca se vrea eu imi asum partea de organizare
fairplaybiker
Iti pot arata si tie ...

Vorba de duh: aventura continua
Kilometraj: 46000

Mesajde Dole » Joi 19 Ian, 2017 10:47 am

Eu sunt aproape de Sureanu. Sa "organizez" nu ma pricep, dar is aici sa ajut cu umblatura si ce mai e nevoie. Sa nu bati drumul de la Cluj pentru orice. Adun si o mana de voluntari, ca sunt destui saritori in zona.
Dole
Cum ii zice la ....

Mesajde RomiC » Joi 19 Ian, 2017 10:47 pm

fairplaybiker scrie: transalpina ,strategica si transfagarasan si alte trasee mai hard in zona si nici nu deranjam acolo pe prea multa lume .....daca se vrea eu imi asum partea de organizare

1) Nu stiu in ce masura este nevoie de trasee mai hard pentru ITT , in conditiile in care lumea vine cu 'vaci' de 200 kg
2) Mitza ... de unu' singur, nu ai nici o sansa sa organizezi ceva la nivelul la care s-au organizat pana acum ITT'urile . Crede-ma ca este o 'caciula' prea mare ,ca sa o poarte o singura persoana .Daca se formeaza o echipa de organizare , da, poti face ceva de anvergura asta .
oare ... sa fie de la explozia solara ?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
RomiC
Iti pot arata si tie ...

Specimen: XL650
Vorba de duh: 'vreau o tara ca afara'
Kilometraj: 0

Mesajde fairplaybiker » Vin 20 Ian, 2017 10:49 pm

Pai nici nu ma gandeam sa fac singur ,dar cineva trebuie sa inceapa sa organozarea si apoi vedem daca ne adunam catva pt organizare ,stiu ca ii mult de organizat dar anul viitor voi avea timp ......asa ca daca se vrea se poate zic eu binenteles un comitet de organizare
fairplaybiker
Iti pot arata si tie ...

Vorba de duh: aventura continua
Kilometraj: 46000

Înapoi la Evenimente, anunţuri, excursii