Transalpisti straini ne viziteaza tara..

Here we speak same language

Moderator: Andy

Post Reply
User avatar
Belbody
Moderator
Posts: 955
Joined: Thu 19 Jun, 2008 9:35 am
Specie: XL600
Kilometraj: 30000
Contact:

Transalpisti straini ne viziteaza tara..

Post by Belbody »

Nu am gasit topic si m-am gandit sa fac unul nou..
Am descoperit de la un coleg de serviciu maghiar (care e si transalpist) ca si transalpistii maghiari se plimba.. si nu oriunde, in RO.
Poze cu amicii lui, el nu e in poze:

http://picasaweb.google.com/11583892744 ... vdLG1vCTAQ#
http://www.ignitech.cz/english/aindex.htm - Aprinderi electronice (CDI, TCI), regulatoare
Image
User avatar
mihai m
Posts: 511
Joined: Fri 25 Jan, 2008 6:42 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: sa se dea numa' cate una...
Kilometraj: 0
Contact:

Re: Transalpisti straini ne viziteaza tara..

Post by mihai m »

foreign-transalp-riders-f13.html



tu cam pe cand ne vizitezi?
User avatar
Andy
Moderator
Posts: 1455
Joined: Fri 28 Mar, 2008 2:16 pm
Specie: XL650
Vorba de duh: unde sa nu stau acasa?
Contact:

Re: Transalpisti straini ne viziteaza tara..

Post by Andy »

mihai m wrote: ...
tu cam pe cand ne vizitezi?
O intrebare buna, as zice io... :nana
User avatar
Belbody
Moderator
Posts: 955
Joined: Thu 19 Jun, 2008 9:35 am
Specie: XL600
Kilometraj: 30000
Contact:

Re: Transalpisti straini ne viziteaza tara..

Post by Belbody »

Mda, greu de zis.. :HMM:

Multumesc ca ati mutat topicul in sectiunea corecta.


(ciudat este ca eu nu vad sectiunea asta in prima pagina... desi link-ul lasat la mutare ma aduce aici pe topic)
(nu vad sectiunea "cofee shop" am reusit sa o vad dand logoff.. cand ma logez inapoi dispare.. :thunder )
http://www.ignitech.cz/english/aindex.htm - Aprinderi electronice (CDI, TCI), regulatoare
Image
User avatar
florad
Posts: 339
Joined: Mon 10 Mar, 2008 11:03 am
Specie: XL650
Vorba de duh: plutesc
Kilometraj: 80000
Contact:

Re: Transalpisti straini ne viziteaza tara..

Post by florad »

Frumoasa tura au facut baietii ; au ales un traseu super !
User avatar
transalp
Site Admin
Posts: 68
Joined: Wed 16 Jan, 2008 9:41 pm
Specie: XL650
Vorba de duh: Merg unde nu-i semnal !
Kilometraj: 10000

Re: Transalpisti straini ne viziteaza tara..

Post by transalp »

Am uitat total de problema ta, las' ca ma uit acuma.
Intrebarea ramane in picioare, cand vi?

G
Belbody wrote:Mda, greu de zis.. :HMM:

Multumesc ca ati mutat topicul in sectiunea corecta.


(ciudat este ca eu nu vad sectiunea asta in prima pagina... desi link-ul lasat la mutare ma aduce aici pe topic)
(nu vad sectiunea "cofee shop" am reusit sa o vad dand logoff.. cand ma logez inapoi dispare.. :thunder )
User avatar
Belbody
Moderator
Posts: 955
Joined: Thu 19 Jun, 2008 9:35 am
Specie: XL600
Kilometraj: 30000
Contact:

Re: Transalpisti straini ne viziteaza tara..

Post by Belbody »

Multumesc mult G, si eu uitasem..
De venit, sincer, nu stiu... :cry
http://www.ignitech.cz/english/aindex.htm - Aprinderi electronice (CDI, TCI), regulatoare
Image
User avatar
pista
Posts: 103
Joined: Wed 02 Apr, 2008 2:38 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: vazzeg
Kilometraj: 73000

Re: Transalpisti straini ne viziteaza tara..

Post by pista »

Am lansat zvonul cu privire la ITR2011 si la vecinii nostrii din Ungaria,si sint incintati de locatie si de intrunire, unii si-au exprimat dorinta de a participa alaturi de noi.Voi ce ziceti?
User avatar
mmario
Posts: 573
Joined: Wed 03 Sep, 2008 9:25 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: Dă-i oţet !
Kilometraj: 30000
Contact:

Re: Transalpisti straini ne viziteaza tara..

Post by mmario »

Nu cred ca sunt singurul care o sa spuna ca sunt ultra-bineveniti. :beer
Poate ar fi bine sa faci tu un formular ca acela pe care il completam noi, dar in maghiara, doar ca sa stie si organizatorii cum sa se orienteze la fata locului...
Plus ca o sa avem tricouri, abtipilde, e-cusoane si trebuie stiut dinainte numarul necesar.
In rest.... sa fie plimbare! :ride
(părerea mea)
User avatar
manach
Moderator
Posts: 510
Joined: Mon 05 Oct, 2009 3:08 pm
Specie: XL600
Kilometraj: 0
Contact:

Re: Transalpisti straini ne viziteaza tara..

Post by manach »

totusi, ar fi bine sa creeze intalnirea HU in intalnirea RO. adica, sa nu fie cum a fost anul trecut cu cei din cluj (care nu aveau neaparat transalpuri) sau cu cei din galati (care aveau de toate).
nu intelegeti ca sunt xenofob (ca sunt), dar nu e cazul sa fim 200 si sa ne impartim in 15 grupuri bine delimitate.
User avatar
RomiC
Posts: 963
Joined: Sun 30 Nov, 2008 8:29 pm
Specie: XL650
Vorba de duh: 'vreau o tara ca afara'
Kilometraj: 0
Contact:

Re: Transalpisti straini ne viziteaza tara..

Post by RomiC »

manach wrote:totusi, ar fi bine sa creeze intalnirea HU in intalnirea RO. adica, sa nu fie cum a fost anul trecut cu cei din cluj (care nu aveau neaparat transalpuri) sau cu cei din galati (care aveau de toate).
nu intelegeti ca sunt xenofob (ca sunt), dar nu e cazul sa fim 200 si sa ne impartim in 15 grupuri bine delimitate.
:thunder De unde mama dracu scoate-ti voi tot felu' de conflicte ,discutii si nush' ce neintelegeri la intrunirile Transalp ? Ori sunt eu prost informat, ori voi (aia care stiti ) sunteti foarte sensibili si nu tine-ti la gluma ori cineva are paranoia ori vreti sa va bage lumea in seama fortat :tinhead Eu unul m-am simtit bine la toate intrunirile si intalnirile cu transalpistii si i-am respectat pe toti ( indiferent de moto )si am primit tot la fel (adica RESPECT )
Din ce tin eu minte ,la Obarsie baietii de la Cluj chiar sau distrat ( au facut gratar in chiosc , au cantat :party ,au beut palinca :drink si au vorbit si ceva limbi straine cu niste motociclisti straini :nana care au adormit pe langa corturi pin' la urma ) :lol:
Vreau sa 'aud' si povestea cu baietii din Galati ,ca p'asta n-o stiam.
oare ... sa fie de la explozia solara ?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
User avatar
manach
Moderator
Posts: 510
Joined: Mon 05 Oct, 2009 3:08 pm
Specie: XL600
Kilometraj: 0
Contact:

Re: Transalpisti straini ne viziteaza tara..

Post by manach »

n-am zis nimic de nici un conflict.
la obarsie n-am fost; zic de Lepsa.
spun doar ca la lepsa a existat un grup de 4-5-6 motoare care nu cred ca au avut vreo legatura cu intalnirea. au avut programul lor (venire, ture, plecare inainte de termen).
cred ca nu gresesc daca zic si de cei din galati care s-au adunat mai mult ca la o intalnire regionala si nu au avut vreo treaba cu transalpul.

dar ideea e: sa vina si transalpisti din ungaria, no problem, dar sper sa nu fie doar spatiu ocupat (cand se profita de organizare si iti vezi de ce ai tu pe agenda)
User avatar
vest
Posts: 327
Joined: Fri 01 Feb, 2008 11:35 am
Specie: XL650
Vorba de duh: Nu fii pork
Kilometraj: 40000

Re: Transalpisti straini ne viziteaza tara..

Post by vest »

:byebye

asa pe scurt:

1.Rasnov, organizator Van der Sisoie.A fost super, toata lumea a fost libera sa-si faca programul cum vrea.
2.Obasie, organizator Jhon.Tare de tot intalnirea asta.Libertate din nou, dar au fost cativa neinvitati care au papat si baut
din ceea ce nu era a lor.mai mult cineva incercat sa ''imprumute" ceva lucruri de la Adi(fan courier)
3.Lepsa, aceasi organizare perfecta facuta de Jhon.Aiesit f bine.Din nou fiecare si-a ales sa faca ce doreste.

Tras linie pot sa spun ca a fost super pana amu.Ne trebuie putina organizare ca sa nu dam in conflict.....
Si cine doreste sa aduca pe cineva e liber, atata timp cat isi asuma raspunderea pentru ei. Parerea mea.

:rider2
In Nemurirea Mea,Am Trecut Si Pe AICI... ImageImage
Post Reply