Apropos de becuri

Fii informat

Moderator: Andy

Post Reply
Korben Dallas
Posts: 1212
Joined: Wed 23 Jan, 2008 12:05 pm
Vorba de duh: nu te pune cu prostu'
Contact:

Apropos de becuri

Post by Korben Dallas »

Ca sa vezi inca o perla de gandire romaneasca:
In urma cu aproape 2 ani am pus la farurile masinii o pereche de becuri cu o lumina mai albastrui-verzuie
Am zis 2 ani, atentie!
In 2 ani am fost in Ungaria, Austria, Italia si nici un politist nu s-a legat de ele
Saptamana trecuta m-a oprit garcea si mi-a luat talonul din cauza becurilor
OK, le-am schimbat si a doua zi m-am dus sa iau talonul
Aici, surpriza: trebuie sa ma duc la RAR ca sa imi dea o hartie ca becurile sunt omologate
Intrebarea mea e cum a reusit sa-si dea seama garcea ca becurile nu sunt omologate, din moment ce tot garcea zice ca nu e acreditat sa recunoasca becul omologat sau nu cand trebuie sa-mi dea talonul inapoi?
:ceaun
User avatar
vest
Posts: 327
Joined: Fri 01 Feb, 2008 11:35 am
Specie: XL650
Vorba de duh: Nu fii pork
Kilometraj: 40000

Re: Apropos de becuri

Post by vest »

sal,

Ai reusit sa-mi strici sambata cu militianul ala.daca as fi in locului tau m-as duce la pol la seful lui, si i-as spune ca are in subordonare un incompetent care habar nu are ce trebuie sa fie omologat(consumabilele nu se omologheaza cum crede el) si ce nu, si ca ai sa scrii la ziare la ministerul de interne despre militian incompetent si despre seful lui la fel de incompetent daca nu se rezolva urgent. cazulSi daca nu vrea atunci sa-ti arate in care legislatie a citit el despre becuri si ma rog poate ca pol are o listea cu becurile omologate???? :lol: Si mai zi si de EU(poate ca au ramas in comunism unii....)Atentie sa nu iti citeasca legislatia din Burundi sau Bangladeh...)

vest
Korben Dallas
Posts: 1212
Joined: Wed 23 Jan, 2008 12:05 pm
Vorba de duh: nu te pune cu prostu'
Contact:

Re: Apropos de becuri

Post by Korben Dallas »

vest wrote:Atentie sa nu iti citeasca legislatia din Burundi sau Bangladesh...)
Sau din Botswana, unde stim ca moneda oficiala se numeste ca si orasul acela din Croatia, care pe hartile romanesti e trecut, din jena, "Pola"
Da-i naibii de militieni
:ceaun
User avatar
mandeamarcu
Posts: 362
Joined: Tue 29 Jan, 2008 11:52 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: tk cinel system
Kilometraj: 0
Contact:

Re: Apropos de becuri

Post by mandeamarcu »

Korben Dallas wrote: Intrebarea mea e cum a reusit sa-si dea seama garcea ca becurile nu sunt omologate, din moment ce tot garcea zice ca nu e acreditat sa recunoasca becul omologat sau nu cand trebuie sa-mi dea talonul inapoi?
inainte de a fi militian la circulatie a lucrat pe tractor si facea diferenta intre becurile de tractor si cele de glorie
User avatar
mandeamarcu
Posts: 362
Joined: Tue 29 Jan, 2008 11:52 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: tk cinel system
Kilometraj: 0
Contact:

Post by mandeamarcu »

ala cu becurile a avut o problema tehnica dar sa ti zic alta cu berea Schlossgold cand m a intebat militianul daca am consumat ceva, am zis da ,doua beri Schlossgold si m a pus sa suflu, a vazut ca nu miroase si a zis ca fac misto de el, am suflat iar si tot asa, a ramas cu idea ca fac misto de el si nu a crezut ca am baut doua beri Schlossgold.
Post Reply