Transalp.ro a murit?

Dezbateri tataie...

Moderators: Andy, allvlad

Post Reply
User avatar
hobo
Posts: 320
Joined: Mon 11 Feb, 2008 3:20 pm
Specie: XL650

Transalp.ro a murit?

Post by hobo »

Oameni buni.Ce sa intamplat,toata lumea a plecat de pe acest forum,si numai eu ma uit in fiecare zi dupa noi postari?Vad ca dupa Teneristi,Africatwin-isi,ne a venit si noua randul,inchidem pravalia.Pacat fiindca era o un grup unit si civilizat,si mi-a placut mereu sa port discutii cu voi.
Trasan
Posts: 50
Joined: Tue 25 Oct, 2016 9:04 pm
Specie: XL600
Kilometraj: 0

Re: Transalp.ro a murit?

Post by Trasan »

Macar eu am ramas cu brelocul de la tine :)
Din pacate e un motor aproape mort.
Multa lume nu il mai stie deloc.
Am patit-o intr-un service de mi-au pus un litru de ulei in plus :D
User avatar
Andy
Moderator
Posts: 1456
Joined: Fri 28 Mar, 2008 2:16 pm
Specie: XL650
Vorba de duh: unde sa nu stau acasa?
Contact:

Re: Transalp.ro a murit?

Post by Andy »

1. De principiu, s-a cam scris aproape totul legat de TA pe forum.
Desi, statisticile arata ca "Most users ever online was 374 on Tue Jan 21, 2020 7:41 pm" :nana
Deci e o activitate intensa pasiva p'aci.
2. Majoritatea transalpistilor vechi nu mai au TA, deci nici noi experiente si nici nevoie de sfaturi pe acest subiect.
3. Unele discutii (organizare de intalniri, smenuri, susanele, etc.) s-au mutat pe grupul de WA. In caz ca nu sunteti p-acolo, lasati un nr. de tel. sa va introducem si pe voi in grup.
Inteleg ca si grupul de FB este destul de activ.

a.
Pandy
Posts: 8
Joined: Sun 08 Apr, 2018 3:45 pm
Specie: XL650
Kilometraj: 39000

Re: Transalp.ro a murit?

Post by Pandy »

Mie imi pare rau, desi sunt mai nou pe forum.

Din punctul meu de vedere e destul de putin user friendly pentru ca trebuie sa astepti acceptarea mesajului si se mai pierde timp. Moderatorii au si ei viata lor si nu si-o dedica aici asteptand mesaje.

Statistica cu most users nu e reala, acolo intra si altele. Ar fi minunat daca ar fi atatea persoane care sa citeasca, dar nu e.
Dar da, grupul de fb e destul de activ, raportat la activitatea forumului.
User avatar
aszarad
Posts: 10
Joined: Tue 02 Oct, 2018 7:54 pm
Specie: XL600
Kilometraj: 0

Re: Transalp.ro a murit?

Post by aszarad »

Sper sa mai traiasca acest forum, ca pe mine m-a ajutat mult de cand sunt membru.
Probabil ca majoritatea intrebarilor posibile au deja raspuns in topicurile existente, iar "bobocii" ca mine cauta acolo, sau se rusineaza sa puna intrebari ce pot parea puerile pentru altii.
Post Reply