Topic cu off-topic

Ai vreo propunere ?

Moderator: Andy

robert
Posts: 144
Joined: Mon 15 Nov, 2010 2:16 am
Specie: XL600
Kilometraj: 0
Contact:

Re: Topic cu off-topic

Post by robert »

Cum dracu am reusit sa sparg jugul superior doar strangand suruburile ?
Aveti idee, era fisurat sau ceva ? caci din cate stiu eu jugul trebuie strans foarte bine, iar eu chiar nu ajunsesem in punctul unde strangeam ca Hercule.

M-am gandit ca multi sunt off-topic pe topic-urile unde ar trebui sa fie la subiect iar eu tocmai incerc sa fiu off-topic pe un topic de off-topic.
Inca unul care se plictiseste la serviciu.
O zi frumoasa sa aveti!
User avatar
Andy
Moderator
Posts: 1456
Joined: Fri 28 Mar, 2008 2:16 pm
Specie: XL650
Vorba de duh: unde sa nu stau acasa?
Contact:

Re: Topic cu off-topic

Post by Andy »

robert wrote:Cum dracu am reusit sa sparg jugul superior doar strangand suruburile ?
Aveti idee, era fisurat sau ceva ? caci din cate stiu eu jugul trebuie strans foarte bine, iar eu chiar nu ajunsesem in punctul unde strangeam ca Hercule.

M-am gandit ca multi sunt off-topic pe topic-urile unde ar trebui sa fie la subiect iar eu tocmai incerc sa fiu off-topic pe un topic de off-topic.
Inca unul care se plictiseste la serviciu.
O zi frumoasa sa aveti!
Omule, esti off-topic... Toate off-topicurile de aici vor fi mutate la topicurile potrivite ! :nana
User avatar
reltih
Posts: 884
Joined: Mon 17 Nov, 2008 8:39 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: The Power of Cows !!!
Kilometraj: 50000
Contact:

Re: Topic cu off-topic

Post by reltih »

cred ca e primu om ever care a reusit sa fie off topic pe un topic de off topic :tropicana
''Imi place drumul neumblat, il caut, stiu ca exista
Tu cauti locul potrivit, timid, exact ca o pi*da''

Cheloo - In corpore sano
Korben Dallas
Posts: 1212
Joined: Wed 23 Jan, 2008 12:05 pm
Vorba de duh: nu te pune cu prostu'
Contact:

Re: Topic cu off-topic

Post by Korben Dallas »

Andy wrote: Omule, esti off-topic... Toate off-topicurile de aici vor fi mutate la topicurile potrivite ! :nana
Muuutăăăă-l!!! :escape
Epic...
:ceaun
User avatar
RomiC
Posts: 963
Joined: Sun 30 Nov, 2008 8:29 pm
Specie: XL650
Vorba de duh: 'vreau o tara ca afara'
Kilometraj: 0
Contact:

TRANSALP XL600V DE VANZARE AN 1999

Post by RomiC »

Frumos transalpul da' nu vad pretul si nu prea inteleg de ce trebuia sa-ti faci cont aci' cand sunt atatea locuri unde se vand motorete ? :HMM:
oare ... sa fie de la explozia solara ?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
transalpxl600v
Posts: 4
Joined: Tue 04 Oct, 2011 5:09 pm
Specie: XL600
Contact:

Re: TRANSALP XL600V DE VANZARE AN 1999

Post by transalpxl600v »

Te-am deranjat cu ceva ? mi-am facut cont din acelas motiv ca si tine imi plac transalp-urile, este afisat numar de telefon pentru cei care doresc detalii.
robert
Posts: 144
Joined: Mon 15 Nov, 2010 2:16 am
Specie: XL600
Kilometraj: 0
Contact:

Re: TRANSALP XL600V DE VANZARE AN 1999

Post by robert »

transalpxl600v wrote:Te-am deranjat cu ceva ? mi-am facut cont din acelas motiv ca si tine imi plac transalp-urile, este afisat numar de telefon pentru cei care doresc detalii.
Oare? In viziunea mnea diferentele dintre tine si Romic ar fi urmatoarele:
- Romic a ales sa aiba cont pe transalp.ro cand si-a cumparat motocicleta, a citit sfaturi si mai ales a dat sfaturi la randul sau
- Tu ai ales sa-ti faci cont pe site doar ca sa-ti vinzi transalp-ul
Dupa cum ai observat, probabil, atunci cand ai postat anuntul tau nu a aparut imediat ci a fost citit inainte de catre un moderator care si-a dat acordul ca sa-ti apara anuntul. De aici poti sa tragi concluzia ca nu deranjeaza pe nimeni gestul de a-ti face cont doar sa-ti vinzi motocicleta. Insa daca ai ales sa faci asta, incearca sa o faci asa cum trebuie.
Fii istet, invata sa vinzi!
User avatar
RomiC
Posts: 963
Joined: Sun 30 Nov, 2008 8:29 pm
Specie: XL650
Vorba de duh: 'vreau o tara ca afara'
Kilometraj: 0
Contact:

Re: TRANSALP XL600V DE VANZARE AN 1999

Post by RomiC »

transalpxl600v wrote:Te-am deranjat cu ceva ?
DA !!! Spre deosebire de tine, eu sunt invatat sa vad pretul "afisat la raft " cand vad ceva de vanzare .Tine de marketing chestia asta ( si , e si o chestie de bun simt si respect fata de ceilalti dupa parerea mea )
transalpxl600v wrote: este afisat numar de telefon pentru cei care doresc detalii.
Fara suparare dar asta-i comportament de 'geambas' .((geambáș (geambáși), s. m. – 1. (Înv.) Înșelător, trișor. – 2. Persoană care vinde cai. – Mr. geambaz. Tc. cambaș (Roesler 610; Șeineanu, II, 186; Lokotsch 660), cf. ngr. τζαμπάζης, alb., sb. ğambaš, bg. džambazin. – Cf. geambășie, s. f. (meseria de geambaș; înv., înșelătorie); geambașlîc, s. n. (geamnașie), din tc. cembașlik. )
transalpxl600v wrote: mi-am facut cont din acelas motiv ca si tine imi plac transalp-urile.
Ma bucur ca -ti plac , da's curios cat o sa-ti placa dupa ce-l vinzi ? :nana
Noah , sa ai spor la vanzare . :Salutare:
oare ... sa fie de la explozia solara ?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
transalpxl600v
Posts: 4
Joined: Tue 04 Oct, 2011 5:09 pm
Specie: XL600
Contact:

Re: TRANSALP XL600V DE VANZARE AN 1999

Post by transalpxl600v »

bine saracule cum zici tu. eu ma dau cu motorul in timp ce tu stai in fata monitorului si te bagi in seama ca o.b.-ul fara sa-ti fi cerut cineva parerea
robert
Posts: 144
Joined: Mon 15 Nov, 2010 2:16 am
Specie: XL600
Kilometraj: 0
Contact:

Re: Topic cu off-topic

Post by robert »

transalpxl600v wrote:bine saracule cum zici tu. eu ma dau cu motorul in timp ce tu stai in fata monitorului si te bagi in seama ca o.b.-ul fara sa-ti fi cerut cineva parerea
In situatia de fata cred ca ar trebui sa se autosesizeze moderatorii. Consider ca este inutil si de prost gust sa ne apucam sa-i raspundem omului cu aceeasi moneda.
Daca tii neaparat sa stii domnule transalp, caci am impresia ca esti curios, da sunt avocatul lui si al oricarui alt om cu bun simt.
Unchiu'
Posts: 564
Joined: Sun 07 Feb, 2010 4:42 am
Specie: XL600
Vorba de duh: mmmm...e pe stanga
Contact:

Re: TRANSALP XL600V DE VANZARE AN 1999

Post by Unchiu' »

transalpxl600v wrote:bine saracule cum zici tu. eu ma dau cu motorul in timp ce tu stai in fata monitorului si te bagi in seama ca o.b.-ul fara sa-ti fi cerut cineva parerea
Cred ca ar trebui sa ai un limbaj adecvat pe forum, cel putin pe forumul asta, daca vrei sa jignejti poti opta la varianta PM/telefon/sau oricare alta, dar nu pe un forum public.
Daca afirmi ca "te dai cu motorul" ar trebui sa stii ca si "saracul" are suficienti kilometri ca sa nu se laude cu treaba asta, din intimplare stiu despre ce este vorba, mai putin in ceea ce te priveste caci banuiesc ca nu am avut onoarea sa ne cunoastem.
Daca ai sa acorzi respect ai sa primesti si mai mult.

Toate cele bune.

Liviu
Drumurile incep acolo unde se termina asfaltul...
Incepator in fiecare zi din saptamina/luna/an
Motocilist de forum (pe forum am accelerat prima motocileta si tot pe un forum mi-am luat A-ul)
Korben Dallas
Posts: 1212
Joined: Wed 23 Jan, 2008 12:05 pm
Vorba de duh: nu te pune cu prostu'
Contact:

Re: Topic cu off-topic

Post by Korben Dallas »

Pana acum nu mi-a parut rau ca am renuntat la a fi moderator
Dar de data asta cred ca s-a depasit orice prag de nesimtire
Asemenea limbaj am vazut doar pe motociclism.ro, ar trebui banat userul cel putin o luna

Forumul transalp.ro a fost creat de o mana de oameni uniti de pasiune si mai ales de un imens respect fata de toti ceilalti
Nu mai e cazul
:sucker
:ceaun
User avatar
mihaif
Posts: 75
Joined: Sun 07 Aug, 2011 10:16 am
Specie: XL650
Kilometraj: 5000

Re: TRANSALP XL600V DE VANZARE AN 1999

Post by mihaif »

transalpxl600v wrote:bine saracule cum zici tu. eu ma dau cu motorul in timp ce tu stai in fata monitorului si te bagi in seama ca o.b.-ul fara sa-ti fi cerut cineva parerea
Initial am vrut sa postez pe topicul de vanzare, am zis sa nu il stric dar daca tot e la off-topic cred ca merge si opinia mea (care e de obicei pe langa subiect :D )
Eu nu inteleg de ce te-ai incins asa de tare. Nu ti-a zis mare lucru...doar ca ai venit aici sa iti vinzi mobra. De obicei aici primul topic este de genul "Vreau si eu mobra si sa va cunosc".

Oricum daca vrei sa vinzi vacuta aici ai sanse foarte mici. De obicei oameni de pe forumul asta nu isi schimaba mobra pentru ca transalp-ul merge si daca are 20 de ani.
User avatar
RomiC
Posts: 963
Joined: Sun 30 Nov, 2008 8:29 pm
Specie: XL650
Vorba de duh: 'vreau o tara ca afara'
Kilometraj: 0
Contact:

Re: TRANSALP XL600V DE VANZARE AN 1999

Post by RomiC »

transalpxl600v wrote:bine saracule cum zici tu. eu ma dau cu motorul in timp ce tu stai in fata monitorului si te bagi in seama ca o.b.-ul fara sa-ti fi cerut cineva parerea
Cel putin din punct de vedere spiritual ma consider muuult mai bogat decat tine .
Stiam o vorba cu 'Prostul pana nu-i fudul , parca...
oare ... sa fie de la explozia solara ?

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
User avatar
Alin Gabor
Posts: 200
Joined: Tue 16 Mar, 2010 1:20 am
Specie: XL600
Kilometraj: 0

Re: TRANSALP XL600V DE VANZARE AN 1999

Post by Alin Gabor »

transalpxl600v wrote:bine saracule cum zici tu. eu ma dau cu motorul in timp ce tu stai in fata monitorului si te bagi in seama ca o.b.-ul fara sa-ti fi cerut cineva parerea
Salut.

In primul rand tin sa iti spun ca nu prea esti vizibil cind ,,te dai cu motorul'', asta probabil daca nu te dai doar noaptea :nana
Eu am iesit anul asta (2012) din 02.01.2012 deja ca era soare si frumos si pentru aia nu ma ,,dau cu motorul'' asa de mult ca tine ... sper sa intelegi aluzia ...
Si eu sunt din Hunedoara si nu prea esti intre cei care ,,se vad'' in judet, adica stii si tu ca exista o cumunitate de motociclisti care ,,conteaza'' si care obtin respectul cuvenit prin comportament, km, atitudine fatza de ceilalti motociclisti, etc. Nu spun ca esti lipsit de respect total, dar comporatamentul tau si raspunsul dat aici pe forum spre asta duce ... :nono
Aici este o comunitate de oameni care se cunosc si stiu ce inseamna respectul reciproc ... si eu la inceput am avut niste discutii ,,mai tari'' sa zicem asa , dar apoi am inteles ca sunt cu totul altfel de oameni aici si am inceput sa le respect ,,parerea'' care de cele mai multe ori este mai mult decit corecta.
Deci incearca si fii mai ponderat. Ok ?
Post Reply