Topic cu off-topic

Ai vreo propunere ?

Moderator: Andy

StefanM
Posts: 10
Joined: Sun 26 Feb, 2012 4:48 pm
Specie: XL600
Kilometraj: 0

Re: Dezmembrez Transalp PD06- 1993

Post by StefanM »

RomiC wrote:
pedros wrote:Proprietarul , a uitat sa specifica ca nu are acte si ca ii lipseste cdi.
Unchiu' wrote:
Andy wrote: ...
Iertata sa-mi fie indiscretia, dar care este motivul ptr. care dezmembrezi o motocicleta in "stare foarte buna"? :HMM:
De ce pui nenea intrebari la care deja ai raspunsuri ??? :nana :cofee
Atunci , din 'colegialitate' pentru cel care a avut motocicleta inainte ar trebui sa nu cumpere nimeni piese de la acest vanzator pana nu face dovada provenientei motocicletei.
Cred ca moderatorii pot sa-i 'ascunda' nr. de tel pana una alta[/quote]

Domnilor astept explicatii pt cele scrise mai sus!!!...Mi se pare corect sa rezolvati situatia neplacuta.
Multumesc de intelegere!

Stefan.
User avatar
Andy
Moderator
Posts: 1456
Joined: Fri 28 Mar, 2008 2:16 pm
Specie: XL650
Vorba de duh: unde sa nu stau acasa?
Contact:

Re: Dezmembrez Transalp PD06- 1993

Post by Andy »

StefanM wrote:
Domnilor astept explicatii pt cele scrise mai sus!!!...Mi se pare corect sa rezolvati situatia neplacuta.
Multumesc de intelegere!

Stefan.
Raspunsul la prima intrebare poate rezolva situatia neplacuta. :Salutare:
StefanM
Posts: 10
Joined: Sun 26 Feb, 2012 4:48 pm
Specie: XL600
Kilometraj: 0

Re: Dezmembrez Transalp PD06- 1993

Post by StefanM »

Andy wrote:
StefanM wrote:
Domnilor astept explicatii pt cele scrise mai sus!!!...Mi se pare corect sa rezolvati situatia neplacuta.
Multumesc de intelegere!

Stefan.
Raspunsul la prima intrebare poate rezolva situatia neplacuta. :Salutare:
Te poti uita cate vizualizari sunt la un anunt de vanzare moto comparativ cu unul de dezmembrare. Piata moto este cazuta. Nu-s bani... Ne adaptam cererii!!!
Unchiu'
Posts: 564
Joined: Sun 07 Feb, 2010 4:42 am
Specie: XL600
Vorba de duh: mmmm...e pe stanga
Contact:

Re: Dezmembrez Transalp PD06- 1993

Post by Unchiu' »

Cred ca nu esti in masura sa ceri explicatii(si iti spun asta cu respect), ai postat un anunt de "DEZMEMBRARE" a unei motociclete aflate "in stare foarte buna de functionare"...pe un forum dedicat DETINATORILOR de Transalp.... Baietii au fost destul de finuti si ti-au aprobat inscrierea pe forum chiar daca tu te vrei scapat de "boala " asta .
Dupa 5 posturi cel cu numarul "6" este din punctul meu de vedere jignitor, probabil ca in situatia in care ai fi avut timpul necesar sa cunosti oamenii si modul de "transalpeala" nu ai fi reactionat asa. Aici. "NOI" nu incurajam vinzarea/dezmembrarea motoarelor a caror provenienta este incerta(sa nu spun posibil furate)...se pot vinde probabil pe alte forumuri...
Intrebare retorica : Tie nu ti s-ar fi parut curios "anuntul"???
Cam asta ar fi un punct de vedere.
Cu speranta ca ai reusit sa intelegi constructiv ce am scris cei citva pe aici iti urez: Vinzare buna!

Stima,

Liviu
Drumurile incep acolo unde se termina asfaltul...
Incepator in fiecare zi din saptamina/luna/an
Motocilist de forum (pe forum am accelerat prima motocileta si tot pe un forum mi-am luat A-ul)
StefanM
Posts: 10
Joined: Sun 26 Feb, 2012 4:48 pm
Specie: XL600
Kilometraj: 0

Re: Dezmembrez Transalp PD06- 1993

Post by StefanM »

:Salutare:
Unchiu' wrote:Cred ca nu esti in masura sa ceri explicatii(si iti spun asta cu respect), ai postat un anunt de "DEZMEMBRARE" a unei motociclete aflate "in stare foarte buna de functionare"...pe un forum dedicat DETINATORILOR de Transalp.... Baietii au fost destul de finuti si ti-au aprobat inscrierea pe forum chiar daca tu te vrei scapat de "boala " asta .
Dupa 5 posturi cel cu numarul "6" este din punctul meu de vedere jignitor, probabil ca in situatia in care ai fi avut timpul necesar sa cunosti oamenii si modul de "transalpeala" nu ai fi reactionat asa. Aici. "NOI" nu incurajam vinzarea/dezmembrarea motoarelor a caror provenienta este incerta(sa nu spun posibil furate)...se pot vinde probabil pe alte forumuri...
Intrebare retorica : Tie nu ti s-ar fi parut curios "anuntul"???
Cam asta ar fi un punct de vedere.
Cu speranta ca ai reusit sa intelegi constructiv ce am scris cei citva pe aici iti urez: Vinzare buna!

Stima,

Liviu
Este foarte grav ca in sec XXI sa mai acuzam o persoana necunoscuta de furt. Este o jignire grava adusa unei persoane(rog administratorul sa ia masuri in astfel de cazuri).
Sunt posesor de transalp din mai anul trecut. Iar forumul mi se pare foarte util. Ajuta mult in cunoasterea si rezolvarea problemelor la transalp.
Se poate vedea de unde am cumparat motocicleta: http://seawolves.ro/forum/viewtopic.php?t=655 . Sau poate neancrezatorii vor spune ca este trucat link-ul. Iar daca nu este suficient, sa facem cunostinta: Stefan Militaru si sunt membru in clubul Seawolves M.C- Tulcea. In concluzie, sunt usor de gasit iar daca cineva isi recunoaste motorul furat rog sa ma contacteze. :)
Fiecare are dreptul sa-si vanda un obiect asa cum doreste: intreg sau dezmembrat.
Sper sa fie ultimul mesaj in care incerc sa ma "scuz" ca am incercat sa vand ceva. Se poate? Daca nu se poate atunci imi voi sterge contul de pe acest forum.
Multumesc de intelegere!

Stefan
User avatar
mariusmoto1
Posts: 98
Joined: Tue 03 Feb, 2009 12:06 am
Specie: XL650
Vorba de duh: no bine!
Kilometraj: 0

Re: Dezmembrez Transalp PD06- 1993

Post by mariusmoto1 »

corect!(parerea mea)
User avatar
TrekOut
Posts: 7
Joined: Tue 26 Mar, 2013 1:54 pm
Specie: XL650
Vorba de duh: Pot merge cu mobra cu o mana..
Kilometraj: 0

Re: Topic cu off-topic

Post by TrekOut »

Salutare!
M-am uitat in panoul utilizatorului si nimic de genul ( Deschide o noua pagina la accesarea unei imagini, unui link)
Ce setari trebuie sa fac sa imi deschida intr-un nou tab link-ul accesat ?
Va multumesc!
Toate cele bune.
Si maine e o zi...
User avatar
manach
Moderator
Posts: 510
Joined: Mon 05 Oct, 2009 3:08 pm
Specie: XL600
Kilometraj: 0
Contact:

Re: Topic cu off-topic

Post by manach »

Click pe rotita mouse-ului?
User avatar
TrekOut
Posts: 7
Joined: Tue 26 Mar, 2013 1:54 pm
Specie: XL650
Vorba de duh: Pot merge cu mobra cu o mana..
Kilometraj: 0

Re: Topic cu off-topic

Post by TrekOut »

Pai nu prea ma ajuta. click-ul de pe rotita te ajuta sa dai pagina in sus in in jos fara sa invarti rotita.
Eu doresc sa stiu cum sa fac, sa ma trimita in alta pagina cu link-ul accesat. La voi nu e la fel ?
Si maine e o zi...
robert
Posts: 144
Joined: Mon 15 Nov, 2010 2:16 am
Specie: XL600
Kilometraj: 0
Contact:

Re: Topic cu off-topic

Post by robert »

Sau daca nu ai rotita, click normal pe titlu in timp ce tii apasata tasta Ctrl.
User avatar
TrekOut
Posts: 7
Joined: Tue 26 Mar, 2013 1:54 pm
Specie: XL650
Vorba de duh: Pot merge cu mobra cu o mana..
Kilometraj: 0

Re: Topic cu off-topic

Post by TrekOut »

robert wrote:Sau daca nu ai rotita, click normal pe titlu in timp ce tii apasata tasta Ctrl.
Multumesc!
Si maine e o zi...
User avatar
Ramirez
Posts: 285
Joined: Sun 01 Jun, 2008 4:04 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: las o asheaaaaaa
Kilometraj: 72000
Contact:

Re: Topic cu off-topic

Post by Ramirez »

"Este foarte grav ca in sec XXI sa mai acuzam o persoana necunoscuta de furt."

:))

ar trebui sa acuzam o persoana cunoscuta?
User avatar
Andry
Posts: 930
Joined: Tue 31 May, 2011 2:48 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: Vând fân!
Kilometraj: 4300
Contact:

Re: Topic cu off-topic

Post by Andry »

Admolestatori sau modelatori, activaţi vă rog conturile ce-au mai fost făcute, vrea lumea să cârcălească pe forum.
Korben Dallas
Posts: 1212
Joined: Wed 23 Jan, 2008 12:05 pm
Vorba de duh: nu te pune cu prostu'
Contact:

Re: Topic cu off-topic

Post by Korben Dallas »

TrekOut wrote:Salutare!
M-am uitat in panoul utilizatorului si nimic de genul ( Deschide o noua pagina la accesarea unei imagini, unui link)
Ce setari trebuie sa fac sa imi deschida intr-un nou tab link-ul accesat ?
Va multumesc!
Toate cele bune.
Trebuie modificat codul sursa al forumului, deci numai admin
:ceaun
User avatar
B43XTM
Posts: 1214
Joined: Mon 16 Jun, 2008 11:51 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: Am tot: WD40 si Ducktape
Kilometraj: 0
Contact:

Re: Topic cu off-topic

Post by B43XTM »

ai o setare la indemana: faci click dreapta si apoi 'deschide in fereastra noua' sau cum au tradus astia
Post Reply