Petitie online RCA Moto 9 luni

Fii informat

Moderator: Andy

User avatar
bendix
Posts: 66
Joined: Thu 07 Oct, 2010 9:16 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: Vaya con Dios

Re: Petitie online RCA Moto 9 luni

Post by bendix »

Eu sunt pentru aceasta petitie si o voi semna ! Nu stiu daca se vor schimba lucrurile, dar este o incercare.

Pentru cei care sunt impotriva: Pe cuvantul meu de daca va pot intelege :( Este vorba doar de initiativa unui produs IN PLUS la asigurari. Nu a propus nimeni modificarea/anularea vechilor termene de RCA, mai exact la 6 luni sau 1 an. Nu va obliga nimeni sa va asigurati pe 9 luni, daca nu doriti acest lucru.

Eu consider aceasta initiativa la 9 luni foarte buna si pentru automobilisti. Cunosc n cazuri de persoane care nu au cauciucuri de iarna si poate nu ar vrea sa plateasca RCA pe perioada in care masina e nefolosita.
User avatar
vczmarius
Posts: 39
Joined: Fri 08 Jun, 2012 3:26 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: Invat repede
Kilometraj: 61000

RCA Moto

Post by vczmarius »

Salutare tuturor, va rog sa impartasiti din cunostintele voastre in legatura cu incheierea RCA-ului pe 2013, pe unde ati incheiat rca-urile, preturi...
Cu stima si drumuri uscate si placute tuturor.
User avatar
B43XTM
Posts: 1214
Joined: Mon 16 Jun, 2008 11:51 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: Am tot: WD40 si Ducktape
Kilometraj: 0
Contact:

Re: Petitie online RCA Moto 9 luni

Post by B43XTM »

Carpatica. 213 ron pe un an
User avatar
andrey1205
Posts: 147
Joined: Sat 07 Jan, 2012 11:32 pm
Specie: XL650
Kilometraj: 0

Re: Petitie online RCA Moto 9 luni

Post by andrey1205 »

astra 258 lei pe un an,carpatica 250 lei pe un an,am facut la astra...e mai scumpa ca am 24 ani
User avatar
vandrash
Posts: 268
Joined: Mon 15 Mar, 2010 11:35 pm
Specie: XL600
Kilometraj: 0

Re: Petitie online RCA Moto 9 luni

Post by vandrash »

Daca va comandati RCA prin Emag primiti o reducere suplimentara de 5%, se pare ca asa e conventia intre ei si brokerul de asigurari.

P.S. Nu le fac reclama, am comandat un ereader de la ei si am dat intamplator de oferta pe site-ul lor.
User avatar
Andry
Posts: 930
Joined: Tue 31 May, 2011 2:48 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: Vând fân!
Kilometraj: 4300
Contact:

Re: Petitie online RCA Moto 9 luni

Post by Andry »

Mi-am tot calculat la intervale regulate RCA-ul pe eMag, după care dintr-o dată nu`mi mai accepta seria de şasiu ( care oriunde altundeva este valabilă ) şi aşa că am lăsat-o baltă.
Mi-am facut acum mai mult de o lună asigurare, era mai scumpă atunci faţă de cea calculată astăzi ( cu 20 lei ), am plătit 285 lei la Carpatica.
User avatar
andrey1205
Posts: 147
Joined: Sat 07 Jan, 2012 11:32 pm
Specie: XL650
Kilometraj: 0

Re: Petitie online RCA Moto 9 luni

Post by andrey1205 »

vandrash wrote:Daca va comandati RCA prin Emag primiti o reducere suplimentara de 5%, se pare ca asa e conventia intre ei si brokerul de asigurari.

P.S. Nu le fac reclama, am comandat un ereader de la ei si am dat intamplator de oferta pe site-ul lor.

culmea e ca la Emag ma costa 285 lei cea mai ieftina asigurare(la Carpatica) si direct la Astra a costat 258 lei.....unde oare e reducerea de 5%
User avatar
B43XTM
Posts: 1214
Joined: Mon 16 Jun, 2008 11:51 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: Am tot: WD40 si Ducktape
Kilometraj: 0
Contact:

Re: Petitie online RCA Moto 9 luni

Post by B43XTM »

Eu am facut online, pe nu-stiu-ce site.
Se pare ca e mai ieftin asa decat sa mergi la ghiseu. Plus ca mi-au trimis pe mail asigurarea, sa nu-mi mai bat capul.
User avatar
vandrash
Posts: 268
Joined: Mon 15 Mar, 2010 11:35 pm
Specie: XL600
Kilometraj: 0

Re: Petitie online RCA Moto 9 luni

Post by vandrash »

andrey1205 wrote:
vandrash wrote:Daca va comandati RCA prin Emag primiti o reducere suplimentara de 5%, se pare ca asa e conventia intre ei si brokerul de asigurari.

P.S. Nu le fac reclama, am comandat un ereader de la ei si am dat intamplator de oferta pe site-ul lor.

culmea e ca la Emag ma costa 285 lei cea mai ieftina asigurare(la Carpatica) si direct la Astra a costat 258 lei.....unde oare e reducerea de 5%

Esti sigur ca ai bifat corect toate informatiile de acolo? Initial si eu uitasem sa bifez "pensionar" (de boala) si imi aparea o suma mult mai mare.

Azi am primit prin curier RCA pe un an, Carpatica, facuta prin Emag, 130 RON. Reducerea fata de alti brokeri e mica, vreo 7 RON, dar e reala.

Iata un crop din mail-ul de confirmare al comenzii:

http://www.flickr.com/photos/24993671@N ... hotostream

Stima
User avatar
vczmarius
Posts: 39
Joined: Fri 08 Jun, 2012 3:26 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: Invat repede
Kilometraj: 61000

Re: Petitie online RCA Moto 9 luni

Post by vczmarius »

Salutare tuturor, dupa mai multe zile de incercare a intocmi rca-ul online, fara succes din cauza ca la rubrica serie sasiu imi dadea eroare, am reusit si eu sa fac rca la Carpatica pe 12 luni la suma de 268 ron. Am fost la un ghiseu si dupa ce mi-a calculat tipul de acolo tarifele am luat-o la fuga.... celmai ieftin imi dadea cu 320 ron. Astea fiind zise, va doresc o vara placuta si ride safe. Abia astept ITR.
User avatar
B43XTM
Posts: 1214
Joined: Mon 16 Jun, 2008 11:51 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: Am tot: WD40 si Ducktape
Kilometraj: 0
Contact:

Re: Petitie online RCA Moto 9 luni

Post by B43XTM »

da, corect, la rubrica serie sasiu da eroare, ca seria e prea scurta. Eu am completat cu 0 pana la sfarsit (pana nu a mai dat eroare), si cand m-au sunat sa confirme, le-am spus sa stearga zerourile de la coada, ca seria nu are nici un 0 ;)
User avatar
Andry
Posts: 930
Joined: Tue 31 May, 2011 2:48 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: Vând fân!
Kilometraj: 4300
Contact:

Re: Petitie online RCA Moto 9 luni

Post by Andry »

Problema cu seria de şasiu am păţit-o pe eMag, am încercat după aceea pe www.rca-ieftin.ro şi-a mers cu seria corectă.
Post Reply