TRANSALP Club Romania

Aici gasiti detaliile legale despre ONG

Moderators: Andy, allvlad

Post Reply
User avatar
allvlad
Moderator
Posts: 129
Joined: Mon 19 May, 2008 12:39 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: to beer or not to beer...
Kilometraj: 0
Contact:

TRANSALP Club Romania

Post by allvlad »

Pai cred ca-i destul de clar titlul... ce-ar fi daca ne-am face un TA Club Romania?
De ce am face asta? Ceea ce urmeaza este strict opinia mea... care asteapta cu nerabdare ideile/sugestiile/comentariile/criticile voastre :D
Pai in primul rand am putea aduna o comunitate mai bine inchegata... forumul si-a aratat limitele si ar putea ramane un bun instrument de comunicare. Apoi organiza mai bine intalnirile noastre (am putea gasi sponsori, am putea mediatiza mai bine evenimentul, am putea deduce niste cheltuieli...). Si, nu in ultimul rand, am putea spera ca in 2010 sa organizam un ITT (intalnirea internationala TA) :)
Deh, io am aruncat ideea :D Sa vad acum cine-o ridica si ce face cu ea :lol:
Mahatma Gandhi was once asked: "Mr Gandhi, what do you think of Western Civilization?"
He replied: "I think that it would be an excellent idea."
User avatar
mihai m
Posts: 511
Joined: Fri 25 Jan, 2008 6:42 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: sa se dea numa' cate una...
Kilometraj: 0
Contact:

Re: TRANSALP Club Romania

Post by mihai m »

:wink: clubul exista (chiar daca 90 % virtual), doar trebuie sa capete o haina mai oficiala,

cat despre organizarea unui ITT....trebuie multa minte limpede, corelare si un "furnizor de locatie " foarte serios.
Dupa cum stiti am participat la ITT-ul 2008 din Grecia si am vazut cam ce inseamna si organizarea si disciplina participantilor.aici am povestit "la cald" cam ce a fost atunci
http://www.motociclism.ro/forum/index.p ... &p=1190616

dar toate astea le vom discuta pe viu la intalnirea noastra , unde sper sa fie foarte putine "bisericute"
User avatar
allvlad
Moderator
Posts: 129
Joined: Mon 19 May, 2008 12:39 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: to beer or not to beer...
Kilometraj: 0
Contact:

Re: TRANSALP Club Romania

Post by allvlad »

pai, sa fiu sincer, chiar ma bazam pe experienta ta cu grecia :D dar, pana acolo, ar fi de facut si altele (nu doar "forma oficiala"). poate reusim sa povestim despre asta mai inainte de intalnirea de la obarsia lotrului ;)
Mahatma Gandhi was once asked: "Mr Gandhi, what do you think of Western Civilization?"
He replied: "I think that it would be an excellent idea."
User avatar
john
Posts: 332
Joined: Fri 06 Jun, 2008 9:38 am
Specie: XL600
Kilometraj: 0
Contact:

Re: TRANSALP Club Romania

Post by john »

parerea mea este ca in primul rand trebuie gasita o locatie... care sa corespunda cerintelor minime de igiena si cazare...
nu poti folosi acelasi riulet (apa curgatoare), atat ca sala de baie cat si ca... bucatarie...eventual frigider !!! :P
trebuie sa ai un numar adecvat de camere de hotel... un numar de casute... un grup sanitar de exterior care sa deserveasca casutele si eventualele corturi
plus un loc adecvat de instalare a corturilor... siii... culmea... sa fie si intr-un loc pitoresc sau "transalp-ist"... !!!
asa ca daca vrem sa organizam ITT-ul trebuie pus osul la treaba pentru gasit o astfel de locatie... iar la intalnirea de la Obarsia Lotrului sa venim deja cu idei si propuneri, eventual si ceva poze !!!
daca se poate sa facem si un popas in locatia respectiva pentru "omologare"!!!!! :D
CARPE DIEM !
User avatar
john
Posts: 332
Joined: Fri 06 Jun, 2008 9:38 am
Specie: XL600
Kilometraj: 0
Contact:

Re: TRANSALP Club Romania

Post by john »

cat despre organizare ... politie ... defilare... vizite pe colo pe colo...si alte alea... alea... sunt usor de facut ... floare la ureche!!!
CARPE DIEM !
User avatar
allvlad
Moderator
Posts: 129
Joined: Mon 19 May, 2008 12:39 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: to beer or not to beer...
Kilometraj: 0
Contact:

Re: TRANSALP Club Romania

Post by allvlad »

@john: pana sa ne gandim la un potential ITT, hai sa incercam sa ne organizam intai pentru intalnirea noastra de la Obarsia Lotrului, s-o facem sa fie mai buna decat cea de anul trecut, sa ne cunoastem, sa avem (daca se poate) si ceva eveniment deosebit - o cantare de exemplu (e doar o idee, mai veniti si voi cu altele)... si abia dupa ce noi ne-am organizat si vedem ca suntem in stare de ceva fain, putem sa ne gandim sa chemam si oameni din afara... altfel ne facem de toata minunea... :D
prima faza cred ca ar fi cea de organizare: cine vrea sa faca parte din acest club si fiecare ce responsabilitate isi asuma... in functie de asta putem discuta pasii 2, 3....
Mahatma Gandhi was once asked: "Mr Gandhi, what do you think of Western Civilization?"
He replied: "I think that it would be an excellent idea."
User avatar
Stiff Rider
Posts: 366
Joined: Wed 05 Nov, 2008 1:11 am
Vorba de duh: Forever Two Wheels !
Kilometraj: 88735
Contact:

Re: TRANSALP Club Romania

Post by Stiff Rider »

ok, unde ne intalnim ?
User avatar
john
Posts: 332
Joined: Fri 06 Jun, 2008 9:38 am
Specie: XL600
Kilometraj: 0
Contact:

Re: TRANSALP Club Romania

Post by john »

Stiff Rider wrote:ok, unde ne intalnim ?
Obarsia Lotrului ... si bineinteles sa aiba fiecare ceva propuneri!
CARPE DIEM !
User avatar
tazspy
Posts: 282
Joined: Fri 02 May, 2008 8:39 am
Specie: XL600
Vorba de duh: SI EU TOT OM,CRED
Kilometraj: 0

Re: TRANSALP Club Romania

Post by tazspy »

O PROPUNERE ,AM PUTEA SA NE INTALNIM IN BUCALE CEI DE AICI SI DIN APROPIERE ,SA VEDEM PASII CARE TRBUIESC FACUTI ,NE MAI DOCUMENTAM ,IAR CAND MERGEM LA OBARSIE SA STIM TOT CE TREBUIE FACUT SI SA NE PUNEM CU TOTII DE ACORD.POATE LA UN FOC CU UN SIROP DE LA JOHN.
User avatar
Andy
Moderator
Posts: 1456
Joined: Fri 28 Mar, 2008 2:16 pm
Specie: XL650
Vorba de duh: unde sa nu stau acasa?
Contact:

Re: TRANSALP Club Romania

Post by Andy »

tazspy wrote:O PROPUNERE ,AM PUTEA SA NE INTALNIM IN BUCALE CEI DE AICI SI DIN APROPIERE ,SA VEDEM PASII CARE TRBUIESC FACUTI ,NE MAI DOCUMENTAM ,IAR CAND MERGEM LA OBARSIE SA STIM TOT CE TREBUIE FACUT SI SA NE PUNEM CU TOTII DE ACORD.POATE LA UN FOC CU UN SIROP DE LA JOHN.
Ne putem vede la o bere we asta. Ce zice domnu' Vlad?
Korben Dallas
Posts: 1212
Joined: Wed 23 Jan, 2008 12:05 pm
Vorba de duh: nu te pune cu prostu'
Contact:

Re: TRANSALP Club Romania

Post by Korben Dallas »

Vezi, Vlad, ca tot pe bucuresteni cade magareata infiintarii juridice a clubului...
Mi se pare destul de logic, sunteti cei mai multi pe metru patrat, va puteti intalni mai repede si mai usor si acolo sunt si ministerele pe la care trebuie umblat
Eu va sustin cu semnatura, bani (cota parte la infiintarea clubului si cotizatie lunara/trimestriala/semestriala sau anuala - cum se va decide)
@tazspy & all: ideea de baza era ca pana la intrunire Clubul sa fie deja infiintat

Let it be!
:ceaun
User avatar
allvlad
Moderator
Posts: 129
Joined: Mon 19 May, 2008 12:39 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: to beer or not to beer...
Kilometraj: 0
Contact:

Re: TRANSALP Club Romania

Post by allvlad »

Andy wrote:Ne putem vede la o bere we asta. Ce zice domnu' Vlad?
Domnu' nu stiu ce zice, dar vlad e gata oricand de-o bere... mai ales ca, de data asta, vine la pachet c-o discutie interesanta ;) Eu nu am program special de weekend, deci sa decida careva cand/unde ne vedem.
@ Nicu: nu de densitate duce lipsa capitala, dom' Nicu :D dar, daca-i musai, om fugari si autoritatile d-aci sa punem clubul pe roate... oricum, dupa intalnirea din weekend vom posta pe forum ce-am povestit... si raman la parerea mea: ar fi buna si o intalnire "virtuala", via ym conference... s-ar lamuri multe lucruri in timp scurt... si tot in cateva ore de weekend.
Mahatma Gandhi was once asked: "Mr Gandhi, what do you think of Western Civilization?"
He replied: "I think that it would be an excellent idea."
User avatar
john
Posts: 332
Joined: Fri 06 Jun, 2008 9:38 am
Specie: XL600
Kilometraj: 0
Contact:

Re: TRANSALP Club Romania

Post by john »

tazspy wrote:O PROPUNERE ,AM PUTEA SA NE INTALNIM IN BUCALE CEI DE AICI SI DIN APROPIERE ,SA VEDEM PASII CARE TRBUIESC FACUTI ,NE MAI DOCUMENTAM ,IAR CAND MERGEM LA OBARSIE SA STIM TOT CE TREBUIE FACUT SI SA NE PUNEM CU TOTII DE ACORD.POATE LA UN FOC CU UN SIROP DE LA JOHN.

de acord si cu siropu' !!!! :lol:
CARPE DIEM !
User avatar
vintze
Posts: 975
Joined: Mon 18 Feb, 2008 9:35 pm
Specie: XL600
Vorba de duh: Speed Kills, Use Windows
Kilometraj: 0
Contact:

Re: TRANSALP Club Romania

Post by vintze »

allvlad wrote:
Andy wrote:Ne putem vede la o bere we asta. Ce zice domnu' Vlad?
Domnu' nu stiu ce zice, dar vlad e gata oricand de-o bere... mai ales ca, de data asta, vine la pachet c-o discutie interesanta ;) Eu nu am program special de weekend, deci sa decida careva cand/unde ne vedem.
@ Nicu: nu de densitate duce lipsa capitala, dom' Nicu :D dar, daca-i musai, om fugari si autoritatile d-aci sa punem clubul pe roate... oricum, dupa intalnirea din weekend vom posta pe forum ce-am povestit... si raman la parerea mea: ar fi buna si o intalnire "virtuala", via ym conference... s-ar lamuri multe lucruri in timp scurt... si tot in cateva ore de weekend.
ma, ma bag si eu la fondatori numai sa-mi spuneti de ce e nevoie. ca eu sunt pe de laturi cu treburile astea cu organizarea. cand e conferinta aia YM?
I am free of all prejudices. I hate everyone equally
http://psihedelica.wordpress.com
http://cabinet-psihologic-bucuresti.ro
User avatar
Andy
Moderator
Posts: 1456
Joined: Fri 28 Mar, 2008 2:16 pm
Specie: XL650
Vorba de duh: unde sa nu stau acasa?
Contact:

Re: TRANSALP Club Romania

Post by Andy »

Pai, in cazul in care bucurestenii au chef de-o bere... vorbita... iaca invitatia AICI.
Post Reply